Telefon: 0915 976 133
Email: willytour@willytour.sk

Fakultatívne výlety

Thessaloniky
Solún alebo Thessaloniky je druhé najväčšie mesto Grécka a je v ňom druhý najväčší námorný prístav. Turistov láka  mnohými historickými stavbami pochádzajú najmä z čias Rímskej ríše a Byzancie.
 

Meteora
Kláštory sú jedným z najväčších historických ťahákov Grécka. Sú postavené na strmých skalách Meteora a pohľad na ne vyvoláva obdiv. Je obľúbeným cieľom turistických výletov, súčasťou prehliadky odborným výkladom sú najmä mužský monastier Varlaam a ženský Roussanu. V roku 1988 boli monastiere Meteora zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.
 

Kavala - Thassos
Celodenný výlet z prístavu Kavala, ktorá patrí medzi grécke veľkomestá, zvlášť kvalitné je miestne víno, preto sa táto oblasť nazýva aj grécke Bordeaux. Nalodíme sa na trajekt cieľom Vašej plavby bude zelený ostrov Thassos s krásnymi plážami a ďalšími pozoruhodnými miestami, ktoré rozhodne stoja za to ich vidieť. Hlavné mestom ostrova je Limenária.

Amuljani
Malý ostrov nazývaný tiež  ostrovom lásky, ktorý má len cca 550 obyvateľov. Navštívite park samotného Aristotela.
 

Athos
Plavba loďou popri výbežku polostrova Chalkidiky na ktorom leží autonómny štát Athos  s nádhernými kláštormi, ktorý je dlhý 50 km. Na polostrov majú zakázaný vstup ženy a deti, muži musia požiadať o vstupné víza. (je vhodné mať ďalekohľad). Na juhu polostrova sa od mora dvíha hora Athos do výšky 2033 m.
   

Krajiny

Zobraziť všetky »

Plavby

Facebook