Telefon: 0915 976 133
Email: willytour@willytour.sk

Panorámy juhozápadu / Southwestern Panoramas

Destinácia: USA
Kód zájazdu: 827805
Cena od: 537 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

26.12.2018 14 dní Last Minute 537 € +0 € vlastná
08.01.2019 14 dní Last Minute 537 € +0 € vlastná
21.01.2019 14 dní First Minute 537 € +0 € vlastná
03.02.2019 14 dní First Minute 537 € +0 € vlastná
16.02.2019 14 dní First Minute 537 € +0 € vlastná
01.03.2019 14 dní First Minute 605 € +0 € vlastná
14.03.2019 14 dní First Minute 605 € +0 € vlastná

Popis zájazdu

Začiatok a koniec:

Štart – San Francisco

Koniec - Los Angeles

 

Dĺžka:

14 dní / 13 nocí

 

Nástup:

Denne od 01.12.2017-31.03.2019

 

Cena zahŕňa:

•           Ubytovanie na 13 nocí v hoteloch vrátane miestnych taxi a poplatkov

•           Sprievodca jednotlivými atrakciami (elektronická verzia)

 

Cena nezahŕňa: 

•           Letenky (na vyžiadanie za príplatok podľa aktuálnej cenovej ponuky leteckých spoločností)          

•           Prenájom auta

•           Cestné mýto

•           Poplatky za parkovisko

•           Vstupné do/na atrakcie ktoré nie sú predplatené v programe

•           Poplatky za národné parky

•           Sprievodcu jednotlivými atrakciami v tlačenej podobe

 

Cena od:

1.077,- Eur za osobu v dvojlôžkovej izbe (plne obsadenej)

 

Prehľad programu:

Na tejto prehliadke preskúmate scénické pobrežie Tichého oceánu Kalifornie jazdou smerom na východ od San Francisca. Pokračujete do Nevady, kde navštívite Yosemitský národný park na ceste k vzrušeniu v Las Vegas. Pred návratom do Los Angeles cestou cez Grand Canyon na Vás ešte čakajú dva najlepšie národné parky v štáte Utah.

San Francisco | Yosemitský národný park | Death Valley | Las Vegas | Národný park Zion | Národný park Bryce Canyon | Národný park Arches | Národný park Canyonlands | Mesa Verde | Durango | Santa Fe | Albuquerque | Canyon de Chelly | Národný park Grand Canyon | Phoenix/Scottsdale | Palm Springs | Los Angeles

 

Self-drive ponuky sú flexibilné v nasledujúcich bodoch:

•           Doplnkové noci môžu byť pridané len do existujúcich miest prespania a hotelov.

•           Vybrané hotely môžu byť nahradené inými hotelmi ak patria do tej istej siete hotelov.

•           Precenenie možno urobiť len do času potvrdenia rezervácie = do zaplatenia.

 

Deti a Maximálne obsadenie:

•           Detské ceny platia pre vekové skupiny do 16 rokov pri využití existujúcich postelí.

•           Maximálne obsadenie sú 4 osoby/izba (dospelí, dospelí s deťmi) pri využití existujúcich postelí.

 

 

DENNÝ ITINERÁR

 

Deň 01: Príchod do San Francisca, CA

Príchod na medzinárodné letisko v San Franciscu, San José alebo Sacramento a presun do hotela v San Franciscu. San Francisco je jedno z najkrajších miest Spojených štátov. Je to kompaktné a otvorené mesto, kde centrálne ulice rastú do výšok v závratných uhloch a odhaľujú úžasný výhľad na mesto, záliv aj mimo neho. San Francisco pulzuje kultúrou a je etnicky rôznorodé; v dôsledku čoho sa vyvinulo v mestský klenot kalifornského pobrežia. Veľmi typickým pre toto mesto sú lanovky a rady domov postavených vo viktoriánskom štýle. San Francisco je zároveň domovom najväčšieho China Townu mimo Číny.

Ubytovanie:

(STD) Best Western Plus Americania alebo podobný (2 noci) 

(SUP) Kimpton Buchanan Hotel alebo podobný (2 noci) 

 

Deň 02: San Francisco, CA

Dnes máte možnosť si užiť veľa pamiatok a zvukov San Francisca. Odporúčame zviezť sa lanovkou z Fisherman Wharf pre nákupy, dobré jedlo a zábavu. Ďalším veľkým lákadlom je Alcatraz, malý ostrov ležiaci v strede zátoky San Francisco. Ostrov slúžil postupne ako maják, vojenské opevnenie a nakoniec ako federálna väznica až do roku 1963. Strážcovia poskytujú vynikajúce prehliadky popisujúce históriu a legendy, ktoré obklopujú „skalu“. Strávte deň v parku Golden Gate, ktorý ponúka desiatky zábavných atrakcií. Najlepšími pamiatkami sú Conservatory of Flowers a japonská čajová záhrada. Nenechajte si ujsť miestne sídlo stáda byvolov. Dnešný večer sa môžete najesť v jednej z mnohých výrazných štvrtí San Francisca. Od Chinatownu k talianskej Severnej pláži, každá štvrť má vlastnú osobitú kultúru a kuchyňu.

 

Deň 03: San Francisco – Yosemitský národný park, CA (188 ml/ 301 km)

Nechajte ruch San Franisca za sebou a choďte do Yosemitského národného parku. Nápadná krása parku sa rozprestiera od údolia Yosemite, ktorého rovnosť ostro kontrastuje s takmer zvislými žulovými stenami. Žulovým skalám, vrátane monolitu El Capitan, Glacier Point a Half Dome kraľujú vodopády, ktoré sa rozprestierajú nad nimi. Údolie Yosemite zahŕňa rozsiahlu vysokohorskú divočinu, rieky, lúky a háje obrích sekvojí. V Yosemitskej dedine môžete zavítať do návštevníckeho centra kde si môžete pozrieť orientačné filmy, publikácie, divadelné programy a výstavy zobrazujúce miestnu históriu prírody, obyvateľstva a ľudskej aktivity. Samonavádzacie chodníky sú všade v okolí. Inde v Yosemitskom parku môžete pozorovať vodopády, navštíviť jazero Mirror a lúku vo východnom údolí a slávny „Tunnel View“ na Wawona tunel. V tejto oblasti Vás čaká aj prenocovanie.

Ubytovanie:

(STD & SUP) Cedar Lodge alebo podobný (1 noc) 

 

Deň 04: Yosemite – Death Valley – Las Vegas, NV (435 ml / 696 km)

Opustite oblasť Yosemite a vydajte sa smerom k Nevade. Počas cesty Vám odporúčame sa zastaviť v národnom parku Death Valley. Údolie smrti je púšť s piesočnými dunami, zasneženými horami a viacfarebnými vrstevnatými horninami. Je to tiež jedno z najviac vyprahnutých miest na Zemi a najteplejší a najsuchší národný park v rámci Spojených štátov s teplotami dosahujúcimi 134°F (56,6°C) v lete. Je prekvapivé, že priemerné ročné zrážky 2 palce (5cm) sa ukazujú ako dostatočné pre viac ako 900 druhov rastlín a živočíchov, ktorým sa darí v tomto drsnom prostredí. Zastavte sa na vyhliadkach Father Crawley a Zabriskie Point pre nádherné výhľady na hory Panamint Mountains, piesočnaté duny a Furnace Creek, ktorý odporúčame aj ako miesto pre ľahký obed. Po obede pokračujte smerom do Las Vegas, kde Vás čaká prenocovanie. Las Vegas má čo ponúknuť každému. Od dych berúcich živých vystúpení po vzrušenie z kasína, život tu beží od rána do večera. Večer sa prejdite po bulváre las Vegas, známom tiež ako „pás/the strip“, ktorý Vás vtiahne do tohto veľkolepého mesta.

Ubytovanie:

(STD) Mardi Gras Hotel & Casino alebo podobný (1 noc)  

(SUP) Tropicana, Doubletree Hotel alebo podobný (1 noc) 

 

Deň 05: Las Vegas – Národný park Zion – Národný park Bryce Canyon, UT (249 ml/ 398 km)

Zanechajte vzrušenie z Las vegas za sebou a vydajte sa smerom k národnému parku Zion. Privítajú Vás gigantické pieskovcové monolity a započúvate sa do jemného šumenia rieky Virgin. Narrows sú známe úzke kaňony parku Zion. Jedná sa o úzke kamenné štrbiny s farebnými pruhmi spôsobenými rokmi zvetrávania pomocou vody, vetra a erózie. Výsledkom je turistický raj. V parku a pozdĺž rieky existuje celý rad ciest a spevnených chodníkov pre prieskumníkov a turistov všetkých úrovní. Okrem toho je k dispozícii zadarmo kyvadlová doprava po celom parku. Vďaka nej môžete navštíviť aj ostatné významné pamiatky v parku Zion ako Emerald pools, Weeping Rock alebo Angels Landing. V návštevníckom centre dostanete informácie o prehliadkach so sprievodcom a o histórii parku. Na prenocovanie pokračujte k národnému parku Bryce Canyon.

Ubytovanie:

(STD) Bryce View Lodge alebo podobný (1 noc)  

(SUP) Best Western Plus Bryce Canyon alebo podobný (1 noc) 

 

Deň 06: Bryce Canyon – Národný park Arches – Moab, UT (278 ml/ 445 km)

Dnes ráno navštívite národný park Bryce Canyon, ktorý obsahuje množstvo narušených farebných skalných útvarov. Tieto skalné veže sa nazývajú hoodoos. Je to ich jedinečnosť, ktorá robí kaňon Bryce zaujímavým oproti ostatným. Svetlo odrážajúce sa od hoodoos v rôznych denných dobách mení farebnú scénu parku. V parku existuje celá rada turistických trás. Jazda na koni je ďalším populárnym spôsobom, ako si možno pozrieť park. Pokračujte cestou do národného parku Arches. Tu sa nachádza viac ako 2000 voľne stojacich oblúkov vyformovaných z prírodného pieskovca. Íslo sa mení ale zo dňa na deň, ako sa staré oblúky rozpadávajú a nové sa vytvárajú; najznámejší z nich je oblúk Delicate Arch. V návštevníckom centre strážcovia parku ponúkajú prehliadky so sprievodcom. Ak budete mať šťastie môžete zazrieť aj ovcu hruborohú. Títo preslávení obyvatelia majú tendenciu splynúť s krajinou a zbadať ich je naozaj ťažké.

Ubytovanie:

(STD) Big Horn Lodge alebo podobný (1 noc)  

(SUP) Moab Downtown alebo podobný (1 noc) 

 

Deň 07: Moab – Dead Horse Point – Národný park Mesa Verde – Durango, CO (229 ml/ 366 km)

V dopoludňajších hodinách navštívite Dead Horse Point, z ktorého si môžete ešte raz prezrieť celú oblasť Canyonlands so svojimi veľkolepými skalnými útvarmi a veľkým výberom farieb. Bezprostredne potom pokračujte cez Cortez do národného parku Mesa Verde. Tento park pozostáva z viac ako 4000 ruín, ktoré zahŕňajú viac ako 600 skalných obydlí; tieto nádherné miesta zahŕňajú tiež známy Balcony House a Cliff Palace. Navštívte drevený dom Spruce Tree House, postavený medzi rokmi 1211 a 1278 predchodcami pueblončanov z Juhozápadu. Obydlie obsahuje asi 130 izieb a 8 kivas alebo obradných miestnosti zabudovaných do prírodnej jaskyne. Pokračujte do Durango. Toto veľké mesto, zasadené do pohoria San Juan Mountains v juhozápadnom Colorade bolo postavené ako zázemie a stredisko tavenia počas zlatej a striebornej éry.

Ubytovanie:

(STD) Durango Downtown Inn alebo podobný (1 noc)  

(SUP) Historic Strater Hotel alebo podobný (1 noc) 

 

Deň 08: Durango – Chama – Santa Fe – Albuquerque, NM (276 ml/ 442 km)

Po prejazde kontinentálneho predelu si spravte krátku zastávku v prekvapivo zelenom údolí Chama, na poslednom úseku železnice Rio Grande. Na obed dorazíte do Santa Fe, hlavného mesta Nového Mexika a druhého najstaršieho mesta v Spojených štátoch kde budete mať dostatok času na prechádzku po starom meste z jeho tromi rôznymi kultúrami – španielska, indiánska a americká. Jedným z vrcholov tohto mesta je štátna budova, kostol San Miguel, ktorý je najstarším kostolom v Spojených štátoch, kaplnka Loretto Chapel s jej zázračným točitým schodiskom a Miestodržiteľský palác, kde sídli najrozsiahlejšia múzejná zbierka zobrazujúca históriu Santa Fe a Juhozápadu. Domorodí Američania predvádzajú svoje umenie a remeslá mimo budov s výhľadom na hlavné námestie, ktoré má rovnako ako oni viac ako 400 rokov. Šperky, keramika a ďalšie rozprestrete na prikrývkach sú k dispozícii nie len na obdivovanie ale hlavne k nakupovaniu. Na prenocovanie pokračujte do Albuquerque.

Ubytovanie:

(STD) Baymont Inn & Suites Downtown alebo podobný (1 noc)  

(SUP) Crown Plaza Albuquerque alebo podobný (1 noc) 

 

 

Deň 09: Albuquerque – Canyon de Chelly – Kayenta, AZ (345 ml/ 552 km)

Začnite deň prechádzkou po starom meste Albuquerque, kde sa môžete prejsť históriou obchádzkou pôvodného námestia Central Plaza. Jedinečné suveníry z oblasti Juhozápadu možno nájsť v mnohých obchodoch a butikoch. Cesta pokračuje na západ návštevou kaňonu Canyon de Chelly a jeho nádherných výhľadov. Canyon de Chelly je súčasťou rezervácie Navajo. Zastavte sa v návštevníckom centre a pokračujte po južnom okraji, z ktorého môžete obdivovať staroveké rozvaliny a geologické štruktúry. Tieto starobylé ruiny boli kedysi prosperujúcim domovom komunity indiánov z kmeňa Anasazi. Strmé, steny kaňonu pomohli zachovať tieto petroglyfy a skalnaté obydlia. Odtiaľto môžete vidieť tiež Spider Rock; tento veľkolepý geologický útvar je pieskovcová veža , ktorá sa týči 800 stôp z dna kaňonu. Poznať ju môžete z niekoľkých televíznych reklám, filmov a seriálov. Noc strávite v Kayente.

Ubytovanie:

(STD) Kayenta Monument Valley Inn alebo podobný (1 noc) 

(SUP) Goulding’s Lodge alebo podobný (1 noc) 

 

Deň 10: Kayenta – Monument Valley – Grand Canyon, AZ (201 ml / 322 km)

Dnes Vás čaká návšteva Monument Valley. Toto údolie ponúka snáď najtrvalejšie a definitívne obrazy časti Americký západ. Izolované červené stolové hory obklopené prázdnymi, piesočnatými púšťami boli nafilmované a vyfotografované nespočetnekrát v priebehu rokov pre potreby filmov, reklamy a rekreačné brožúry. Kvôli tomuto sa Vám táto oblasť môže zdať celkom známa, dokonca aj na Vašej prvej návšteve. Zastavte sa na Cameron Trading Post, kde si môžete dať obed a kúpiť výrobky od miestnych indiánskych remeselníkov. Prehliadka pokračuje na južnom okraji Grand Canyonu kde môžete navštíviť Desert View, Mather Point, Yavapai a Brigt Angel Lodge. Grand Canyon je jedným zo siedmich prírodných divov sveta.Je to prenádherná roklina vyrezaná riekou Coloradov priebehu šesť miliónov rokov. Kaňon má výšku medzi 1500 až 2700 metrov nad morom.

Ubytovanie:

(STD & SUP) Grand Canyon Lodge* alebo podobný (1 noc) 

* Ubytovanie priamo v blízkosti parku je dostupné v závislosti od obsadenosti. Včasná rezervácia je zásadná; v opačnom prípade bude poskytnuté ubytovanie v podobných ubytovaniach v blízkosti parku

 

Deň 11: Grand Ganyon – Sedona – Phoenix/Scottsdale, NZ (220 ml/ 352 km)

Cesta po opustení Grand Canyonu pokračuje cez scénický Oak Creek Canyon do Sedony na obednú prestávku. Oak Creek Canyon je nádherná 16 míľ dlhá tiesňava s potokmi a vodopádmi medzi strmými skalnými stenami. Poobede pokračujte do Phoenixu alebo Scottsdale. Večer Vás čaká návšteva starého mesta oblasti Scottsdale. Okrem niekoľkých galérii a exkluzívnych obchodov, nájdete tu vynikajúcu zbierku umenia a remesiel na predaj z Juhozápadu alebo od rodených Američanov. Kuchyňu tohto regiónu si vychutnáte v niektorej z mnohých reštaurácii.

Ubytovanie:

(STD) Best Western Airport Inn alebo podobný (1 noc)  

(SUP) Embassy Suites Phoenix alebo podobný (1 noc) 

 

Deň 12: Phoenix/Scottsdale – Palm Springs – Los Angeles, CA (374 ml/ 598 km)

Nechajte mesto Scottsdale za sebou a namierte si to smerom na západ k Los Angeles cez malebnú púštnu krajinu, kde narazíte na exkluzívne letovisko Palm Springs. Nachádza sa v tieni kopca San Jacinto Peak a slúži ako ihrisko pre bohatých a slávnych; prekypuje bujnou poľnohospodárskou pôdou a pestovanými golfovými ihriskami, ktoré nezodpovedajú typickej púštnej krajine okolo. Prevezte sa na  Aerial Tramway, populárnej atrakcii, ktorá Vás zavezie z púšte na zasnežené hory. Táto lanovka jazdí na vrchol Mt. San Jacitno. Na vrchole sú turistické chodníky, možná jazda na mulách, kokteilový bar a reštaurácia. Potom pokračujte do Los Angeles, kde Vás čakajú dve noci. Los Angeles je hlavné mesto zábavy Spojených štátov. Je to domov pre slávne filmové hviezdy aj pre neslávny nápis Hollywood pre jeho zásah do prírody. Je to mesto plné kultúry a šťastia. Táto veľká metropola má mnoho štvrtí s výraznými chuťami a komunitami.

Ubytovanie:

(STD) Best Western Plus Dragon Gate alebo podobný (2 noci) 

(SUP) Millennium Biltmore Hotel alebo podobný (2 noci) 

 

Deň 13: Los Angeles, CA

Dnes objavíte mesto anjelov. Navštívte slávny a lesklý Hollywood. Urobte si prechádzku pozdĺž chodníka slávy kde si môžete pripomenúť mena slávnych celebrít vytesaných do rúžových hviezd. Počas prechádzky navštívte čínske divadlo Mann, najzachovalejší z filmových palácov z hollywoodskej zlatej éry. Známy je pre otlačky rúk a stôp od viac ako 200 osobností na jeho nádvorí. Nakoniec prejdite Beverly Hills, najznámejšiu štvrť v Spojených štátoch a prezrite si exkluzívne vily známych osobností. Nakúpte na slávnej Rodeo Drive, naobedujte sa vo Venice Beach, kde nájdete slávnu Muscle Beach a v neposlednej rade sa zastavte na slávnom móle Santa Monica, kedysi známom ako „cieľová rovinka“ legendárnej Route 66. Alebo si spravte cestu do Anaheimu na „najšťastnejšie miesto na Zemi“. Disneyland je domovom pre Vaše obľúbené postavy, ako Mickey Mouse. Tu nájdete zábavu nie len pre mladých ale aj pre mladých srdcom. VO večerných hodinách si vychutnajte večeru v niektorých z mnohých etnických štvrtí.

 

Deň 14: Los Angeles – Medzinárodné letisko Los Angeles (21 ml/ 34 km)

Odchod na letisko v Los Angeles (LAX).