Telefon: 0915 976 133
Email: willytour@willytour.sk

Kamerun 2018

Destinácia: me
Kód zájazdu: 860267
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika
Turistika

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Afrika, tento obrovský kontinent, skrýva mnohé tajomné i magické zákutia, špeciálne v Kamerune. Tropická džungľa s Pygmejmi. Sledovanie opíc v pralese a stretnutia s mandrilmi bude vaším TOP zážitkom. Bezkonkurenčná cena na Slovensku a v Čechách!


Popis zájazdu:
Pravá a doposiaľ nepoznaná Afrika v tom najzaujímavejšom svetle. Trek hustým pralesom za kmeňom Pigmejov. Pozorovanie správanie šimpanzov a dokonalá divočina kamerunského vidieka. Zažijeme tajomné obrady v kráľovstve Nso. Výlet do jedného z najkrajších palácov v kráľovstve BAFUT. Biely piesok a palmy na brehu Guinejského zálivu. Ocitneme sa v kráľovstve Oka a ochutnáme miestne palmové víno. Pre skutočných dobrodruhov ponúkame aj alternatívu v podobe výstupu na najvyššiu horu západnej Afriky Mount Cameroun vysokú 4 080 m n. m.

 

Program zájazdu:

 
1.-2.deň:

Prílet do DOUALA. Prenajatou dopravou smer letovisko KRIBI na pobreží Guinejského zálivu. Jemný piesok, kokosové palmy a v diaľke ropné plošiny. Pochutíme si na čerstvo vylovených pečených rybách a morských potvorách, okúpeme sa v oceáne. Hotel priamo na pláži.


3.-5. deň:

Presun za lovcami z kmeňa Pigmejov. Trek hustým pralesom a našimi sprievodcami budú práve títo maličkí ľudia. Ukážky zo života týchto lovcov. Plavba loďou po rieke LOBÉ. Presunieme sa do DIZANGUÉ na brehu jazera Ossa. Navštívime chránenú stanicu Pongo, ktorá je zameraná na záchranu a reintrodukciu šimpanzích sirôt do voľnej prírody. Noc v stanoch v úžasnom prostredí. My a dokonalá divočina kamerunského vidieka. Odchod do mesta BAMENDA, centra anglofónneho Kamerunu. Nespevnené cesty, špina, hluk a trhovisko v centre mesta s najlepšími ananásmi, aké ste kedy jedli. V tejto časti krajiny doteraz fungujú malé kráľovstvá, kde vládnu králi, rada starších a liečitelia. Krátka zástavka pri najkrajších 80 metrov vysokých kamerunských vodopádoch – EKON NKAM. Toto čarovné prostredie bolo miestom nakrúcania filmu Tarzan s Christopherom Lambertom.


6.-9. deň: 

KUMBO, centrum starého kráľovstva Nso, so stále živými tradíciami. Mešita a návšteva veľkej katedrály. V uliciach pravdepodobne natrafíme aj na juju – impozantné masky duchov. Budeme mať šťastie stretnúť sa s miestnym šamanom? Záujemcovia o obrad si musia kúpiť kohúta na obetu, rôzne mastičky a ideme čarovať! Výlet do kráľovstva OKU, audiencia u miestneho vládcu. Oku je centrom mágie a posvätné jazero v kráteri nad mestom využíva každý čarodejník a liečiteľ. Prezrieme si dielne rezbárov a krajčírov, kde vznikajú masky, posvätné sochy a úbory pre juju. Presun späť do Bamendy, výlet do jedného z najkrajších palácov v kráľovstve BAFUT. Návšteva miestneho trhu, kde si okrem kravskej hlavy môžete zadovážiť napríklad čerstvo uloveného bushdog. Presun na juh, do letoviska LIMBE s plážami s čiernym sopečným pieskom, divokou flórou a pohľadmi na Mount Cameroon. Odychový deň pri oceáne, kúpanie a špeciality z darov mora. Limbe je výletné miesto, ku ktorému patrí bohatý nočný život.


10.-12. deň:

Presun do mesta KUMBA, navštívime jazero Barombi Mbo, mys a kráter jazera DEBUNSHA. Návrat do Limbe.


Alternatíva:

Fakultatívny výlet na najvyššiu horu západnej Afriky Mount Cameroun vysokú 4 080 m n. m. Výstup na doteraz aktívnu sopku prechádza cez všetky vegetačné pásma a posledná etapa s monumentálnym výhľadom uspokojí aj ostrieľaných lezcov. Náročný „výšľap“, ale výsledok stojí zato! Tu zažijeme pravé africké „odcivilizovanie sa”.


13.-14. deň: 

Po návrate z národného parku v Limbe počkáme na tých, ktorí absolvovali výstup na Mount Cameroun a presunieme sa do Doualy. Na miestnych trhoch si doprajeme, čo sme doteraz nestihli ochutnať, nakúpime posledné suveníry a vykúpeme sa v misijnom bazéne. S Kamerunom sa môžeme rozlúčiť na miestnej diskotéke v rytme makossy. Nočný let a prílet do Viedne.


Ubytovanie

Ubytovaní budeme na misii, niekoľkokrát v stanoch a potom v hoteloch strednej kategórie kamerunského typu. Tu musíme odložiť naše európske hodnotenie kvality a čistoty hotelov a akceptovať typ afrického hotela. Cestujeme do miest, ktoré sú len minimálne navštevované európskymi turistami a tomu zodpovedá aj ponúkané ubytovanie.

 

CENA ZAHŔŇA:
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie na misii a v rôznych typoch hotelov od jednoduchého ubytovania po hotely na miestnej úrovni cca 3* hotelov, vstupy, prenajatú dopravu s miestnym šoférom, výlet loďou po rieke Lobé, výlety podľa programu, poistenie CK proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA:
Víza, fakultatívne výlety, stravu, bakšiš, vreckové, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.

PRÍPLATKY:
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 330€

Trasa zájazdu:

Douala – Kribi – Dizangué – Bamenda – Kumbo – Oku – Limbe


Očkovanie

V Kamerune je povinné očkovanie na žltú zimnicu. Očkovací preukaz budú kontrolovať na letisku, bez potvrdenia o očkovaní vás do krajiny nepustia. Odporúčame vám aj očkovanie na hepatitídu. Rovnako budeme brať antimalariká.


Bezpečnostná situácia

Bezpečnostná situácia je v tejto časti Afriky – veľmi dobrá. Ľudia sú tolerantní a srdeční. Samozrejme, budeme sa správať ako pri iných cestách, teda istý stupeň ostražitosti a prirodzený rešpekt je potrebný.


Zdroj: web CK 7.3.2018