Telefon: 0915 976 133
Email: willytour@willytour.sk

Jar, Namíbia, Botswana, Zimbabwe, Zambia, Svazijsko 2018

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 860269
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Svet sústredený v jednom štáte. Juhoafrická republika! Jedna z najmenej objavených afrických krajín, stále tajomná a nepoznaná, taká je Namíbia. Čierna a horúca, to je bývalá provincia Veľkej Británie, africká Botswana. A jeden z najväčších pokladov ukrývajúci sa na hraniciach Zambie a Zimbabwe v podobe Viktóriiných vodopádov. Garancia silných zážitkov, ako aj najkomplexnejšieho programu na Slovensku, doplnený o miništátik Svazijsko!


Popis zájazdu:
Krásy Južnej Afriky

NP Etosha, NP Chobe a NP Kruger. Podarí sa nám vidieť celú „Veľkú päťku“? Mys Dobrej nádeje, 111 m vysoké Viktóriine vodopády (návšteva vodopádov zo zimbabwianskej aj zambijskej strany), najhlbší africký kaňon – Fish River, ale aj Blyde River Canyon a fascinujúca Panorama Route. Miništátik Svazijsko – kráľovstvo v Južnej Afrike s fascinujúcim koloritom. Namib Naukluft Park – najväčšie duny sveta  Sossusvlei a Deadvlei budú tou najkrajšou bodkou poznávania tohto podmanivého Čierneho kontinentu.

 

Program zájazdu:

 
1.-3. deň:

Odlet z Viedne a prílet do KAPSKÉHO MESTA. STOLOVÁ HORA a mesto, kde zažijeme zmes afrických tradícií a európskej architektúry. Farebná malajská štvrť Bo-Kaap, SIGNAL HILL a pohľady na slávnu Leviu hlavu. MYS DOBREJ NÁDEJE. Uvidíme kolóniu tučniakov jedinú svojho druhu v Afrike v meste SIMON’S TOWN. Pohľad na Dvanásť apoštolov a štýlové predmestie CAMPS BAY. Luxusná prístavná promenáda v Stolovej zátoke VICTORIA& ALFRED WATERFRONT.


4.-5. deň:

Odchod na sever do Namíbie, do SPRINGBOKU – oblastného mesta NAMAQUALANDU. Krajina sa razom mení, zapadajúce slnko, takmer žiadne autá, púštne scenérie KALAHARI. Druhý najhlbší kaňon sveta – FISH RIVER CANYONU. Vyhliadka až na dno kaňonu a naša prašná anabáza Afrikou.


6.-7. deň:

Pokračujeme cez Mariental až do hornatého NAMIB NAUKLUFT PARK. Prvé stretnutia s priamorožcami a antilopami skákavými. Východ slnka nad obrovskými oranžovými pieskovými dunami v SOSSUSVLEI a DEADVLEI. SOLITAIRE, mesto uprostred púšte. SWAKOPMUND – príjemné a čisté mestečko, so skvelým pivom Hansa, mestská veža, reštaurácie na pobreží a čarovná atmosféra tohto afrického mestečka. Práve tu ochutnáme prvý stejk z pštrosa, impaly či antilopy skákavej. Posledný kontakt na čas s civilizáciou. POBREŽIE KOSTIER, obrovská kolónia uškatcov a návšteva Cape Cross. WALVIS BAY – anglické mesto v susedstve toho nemeckého. Kolónia pelikánov, plameniakov a pieskové duny v meste.


8.-9. deň:

Sme v oblasti DAMAROV. Sekundovať nám bude masív pohoria BRANDBERG s najvyšším vrchom Namíbie a práve tu objavíme najstaršie krovácke maľby. Doplníme palivo v Khorixas. Cestou uvidíme ženy z kmeňa Herero a ženy „hore bez“ z kmeňa Himba. Príchod a ubytovanie sa pri NP ETOSHA. Doobeda budeme pozorovať pasúce sa antilopy skákavé, zebry, žirafy, priamorožce a možno uvidíme aj šelmy odpočívajúce po nočnom love. TSUMEB – banské mesto s nádherným parkom a náš hotel s bazénom.


10.-12. deň:

Pokračujeme ďalej do Grootfontain, kde sa nachádza meteorit HOBA – najväčší svojho druhu na svete. Zastavíme sa v meste RUNDU, ležiacom na slávnej rieke OKAVANGO. Noc pod africkým nebom v pohodlnej lodge, neďaleko slávnej rieky Okavango. Krátka zastávka pri POPA FALLS. Cez CAPRIVI STRIP a jeho správne mesto Katima Mulilo až do botswanského KASANE. Botswana a safari v NP CHOBE, kde žije viac ako 80 000 slonov. Po obede vyskúšame safari z lode po rieke Chobe. Okrem toho uvidíme aj hrochy, antilopy kudu, vodárky a množstvo ďalších zvierat. Presun do ZIMBABWE – Victoria Falls.


13.-14. deň:

VIKTÓRIINE VODOPÁDY, azda najkrajšie padajúce vody na svete. Možnosť návštevy LIVINGSTONE ISLAND. Kto chce, vyskúša bungee jump priamo z mosta do rokliny rieky ZAMBEZI? Alebo vyskúšate vraj najťažší rafting na svete? Preletíte vrtuľníkom ponad vodopády? Chcete sa plaviť medzi krokodílmi a hrochmi a popíjať pritom rôzne druhy nápojov, čo hrdlo ráči?


15.-17. deň:

Čaká nás prechod cez Botswanu späť do Juhoafrickej republiky. Noc v oblasti POLOKWANE, hlavnom meste regiónu LIMPOPO, prezývané aj „Mesto hviezd“. Presun do GRASKOPU. Čarovné výhľady po famóznej PANORAMA ROUTE. Návšteva Blyde River Canyon – tretieho najväčšieho kaňonu sveta, God´s Window a Bourke´s Luck Potholes – krásne prírodné útvary. Čarovný vodopád v regióne Mpumulanga – MAC MAC FALLS. KRUGER NATIONAL PARK je najstarším parkom v Afrike. Celodenné safari a hľadanie „Big five“ či „Veľkej päťky“ – slon, lev, nosorožec, byvol a leopard, množstvo antilop, hrochov, krokodílov, paviánov, makakov, žiráf.


18. deň:

SVAZIJSKO – absolutistická monarchia tejto maličkej africkej krajiny. Krajina s dvoma hlavnými mestami, kopce, savany a MBABANE. Návšteva miestnych trhov, pestrofarebné motívy a ďalšia africká krajina v našom pase.


19.-20. deň:

A sme v hlavnom meste – PRETÓRIA. Sídlo prezidenta UNION BUILDING umiestnené na najvyššom kopci v meste, nádherné výhľady na mesto. PALACE OF JUSTICE je miesto, kde bol v roku 1963 odsúdený na doživotie N. Mandela. Church square a rodný dom Paula Krugera – otca búrskeho obyvateľstva nádherné stromoradia s exotickými palisandrami. Máme poslednú príležitosť nadýchnuť sa Afriky a so spomienkami na nádherné zážitky sa rozlúčime. Prílet domov.


CENA ZAHŔŇA:
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných 3* a 4* hoteloch a štýlových lodžiách v dvojlôžkových izbách s raňajkami, kvalitnú klimatizovanú dopravu (minivany) + pohonné hmoty, cestné poplatky a poplatky na hraniciach, safari v NP Etosha v našom minivane, safari v NP Chobe a NP Kruger v otvorených autách uspôsobených na vyhľadávanie divých zvierat, safari plavba po rieke Chobe s obedom, poistenie CK proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA:
Víza, fakultatívne výlety, vstupy, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.

PRÍPLATKY:
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 550 €

Trasa zájazdu:

Kapské mesto – Swakopmund – NP Etosha – Rundu – Kasane – Victoria Falls – Polokwane – NP Kruger – Mbabane – Pretoria – Johannesburg


DÔLEŽITÉ VEDIEŤ:
Kvalitný a pohodlný zájazd pre každého! Vysoko kvalitné ubytovanie, doprava a skúsený sprievodca CK – odborník na Afriku s dlhoročnými skúsenosťami. V skupine max. 14 klientov.


Zdroj: web CK 7.3.2018

Krajiny

Zobraziť všetky »

Plavby

Facebook