Telefon: 0915 976 133
Email: willytour@willytour.sk

Okruh po Zimbabwe

Destinácia: Zimbabwe
Kód zájazdu: 864965
Cena od: 3 199 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

30.08.2018 20 dní Last Minute 3 199 € +0 € odlet: Viedeň, Praha letecká
27.09.2018 20 dní 3 199 € +0 € odlet: Viedeň, Praha letecká
04.10.2018 20 dní 3 199 € +0 € odlet: Viedeň, Praha letecká

Popis zájazdu

Program zájazdu:


1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Zraz skupiny na letisku 2 hdiny pred odletom. Odlet do Bulawayo.

2. deň BULAWAYO

Dopoludnia prílet do Bulawaya, transfer do hotela, ubytovanie. Popoludní prehliadka Bulawaya - príjemného druhého najväčšieho mesta v krajine, centrá zimbabwianskeho umenia a tiež bašta opozičného hnutia a kritikov režimu Roberta Mugabeho. Nocľah v Bulawayo.

3. deň GREAT ZIMBABWE RUINS

Po raňajkách odchod na celodenný výlet s obedom ku Great Zimbabwe Ruins. prehliadka Great Zimbabwe Ruins - pozostatkov mimoriadne zaujímavých stavieb, ktorých pôvod je prisudzovaný starovekým Feničanom či Rimanom, ale je stále zahalený tajomstvom. Prejazd k národnému parku Matobo, nocľah.

4. deň NÁRODNÝ PARK MATOBO

Raňajky. Odjazd do NP Matobo, raja divokých zvierat, vzácnych jaskyniach malieb a hlbokých skalných roklín. Prechádzka búši a stopovanie nosorožcov v sprievode ozbrojeného rangera. Výstup (nenáročný) na žulový vrch Malindidzimu, ktorý si legendárny britský finančník, kolonizátor a zakladateľ štátu Rhodesie (neskôr Zimbabwe) Cecil John Rhodes vybral za miesto posledného odpočinku. Obed formou pikniku počas výletu. Nocľah v blízkosti NP Matobo.

5. deň NP MATOBO - NP HWANGE

Prejazd divokou krajinou oblasti Matabeleland obývanú druhým najväčším zimbabwianskym etnikom - kmeňom Ndebele. Návšteva centra pre obnovu populácie ohrozeného psa hyenovitého. Medzi ostatnými zástupcami africkej fauny táto šelma vyniká neobyčajnou súdržnosťou členov svorky a precízne taktikou lovu. Nocľah v blízkosti NP Hwange.

6. deň NÁRODNÝ PARK HWANGE

Raňajky. Ranné a večerné safari v NP Hwange - rezervácii s celkom bez hraníc žijúcimi šelmami, slonmi, nosorožce a ďalšími zvieracími obyvateľmi tej najdivokejšej africkej buše. Ak čas dovolí, možno za príplatok navštíviť dedinu v blízkosti parku. Nocľah v blízkosti NP Hwange.

7. deň VICTORIA FALLS

Po raňajkách odchod do Victoria Falls. Po ubytovaní prehliadka slávnych vodopádov - jedného z najkolosálnejších divov sveta - z mnohých vyhliadkových miest. Spomeňme si v tej chvíli na českého cestovateľa Emila Holuba, ktorý je autorom vôbec prvej podrobnej mapy vodopádov a ich okolia. Záver dňa si môžete spestriť kultúrnym i kulinárskym zážitkom - tradičné večerou Boma s kulisou domorodých tanečníkov a bubeníkov (fakultatívne). Nocľah vo Victoria Falls.

8. deň VICTORIA FALLS (NP CHOBE)

Raňajky. Voľno vo Viktóriiných vodopádoch. Odporúčame fakultatívny výlet do Botswany - celodenné putovanie Národným parkom Chobe, ktorý je čo do počtu a druhov pozorovaných zvierat považovaný za výkladnú skriňu celého afrického kontinentu. Toto výpravné safari (s obedom) si vychutnáte ako z paluby lode, tak v otvorených terénnych vozidlách. Ďalšou možnosťou úplne nezvyčajného zážitku je návšteva mestečka Chinotimba (fakultatívne). Počas prehliadky najstarších domov, taverny a školy alebo pri prechádzke trhoviskom a po "hlavnej triede" spoznáte, ako sa dnes žije obyčajným Zimbabwanům. Tiež ochutnáte miestnu domácu kuchyňu pripravenú pri rodinnom krbe. Nocľah vo Victoria Falls.

9. deň VICTORIA FALLS (LIVINGSTONE)

Raňajky. Voľno vo Viktóriiných vodopádoch, možnosť nákupu suvenírov či fakultatívnych aktivít: prechádzka s mladými levmi, let helikoptérou nad vodopádmi, rafting, výlet na slonoch africkou búši, či výlet do Zambie s návštevou autentickej dedinky Mukuni 's Village, v ktorej plynie život piatim tisícom obyvateľov stále v duchu pradávnych tradícií ako keby zázrakom nedotknutý civilizačnými vplyvmi. Výlet možné rozšíriť o výpravu do Livingstonu pomenovaného po cestovateľovi a misionárovi Davidovi Livingstonovi; možno navštíviť Livingstone Museum s historickými artefaktmi z pionierskych dôb objavov a osídľovania a tiež s bustou českého cestovateľa Emila Holuba, ktorá tu stojí od septembra 2005 V podvečer plavba loďou po rieke Zambezi s pozorovaním africkej zveri v zlatistej farbe zapadajúceho slnka as drinkom niečoho tvrdšieho v ruky. Nocľah vo Victoria Falls.

10. deň ODLET DO PRAHY (VIEDNE)

Raňajky. Dopoludnia nákup suvenírov, transfer na letisko a odlet do Prahy.

11. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

leteckú dopravu na trase Praha - Bulawayo - Praha s prestupom (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
4x nocľah s raňajkami v hoteloch kategórie 3 *
4x nocľah s polpenziou v Lodge kategórie 3 *
2x obed počas výletov na Great Zimbabwe Ruins a do NP Matobo
dopravu klimatizovaným vozidlom / mikrobusom
vstupy do národných parkov
výlety podľa programu
výpravnú plavbu po rieke Zambezi s občerstvením (alkohol v cene)
ranné a večerné safari v NP Hwange
služby českého sprievodcu


CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

letiskové taxy 399,- EUR
fakultatívne vstupy a výlety
vízum do Zimbabwe 30,- USD/vstup, 45,- USD/2 vstupy (na mieste)
prepitné
vízum do Zambie cca 50 USD/1 vstup
cestovné poistenie ECP 2,90 EUR/ osoba/ deň